SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bilgi okunuşu belgeleri tarayarak kullanıcının gereksinim duyduğu verileri ekrana getirmeyle vazifeli sistemdir. Verilerin hovarda getirilmesi ve arama sonuçlarında ilk sırayı alması uğruna çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler mahsul okunuşu hizmetlerini taharri motorlarında en giyecek sıralarda önem alarak müşterilerine elde etmek istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla önemli verilerin taharri motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca işaret giysi sıralardaki rekabet yarışını kazanabilmek göre seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO bedihi terimlerle eş araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO malum terimlere ayrılarak kontrolör edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kok kömürü dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları arama motorlarında yahut mütenevvi internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında en arka sıraları yakalayabilmek özgü hakikat çevirgeç kelimelerin seçmesi önemlidir. Aksi taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi maksadıyla ehliyetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi okunuşu belgelerin basitçe bulunabilmesi düşüncesince yapılması açar kelimelerin gösterildiği veri akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında yüzey sıralarda gösterebilmek için vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri anlık neşriyat haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, ilişki gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması uğruna tarih sayıyor. Bu had genişlik çok yüklem sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google tarafından oluşturulan veridir. Bu bilgi henüz çok ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği mühim Bu web sitesine git bili kaynağıdır. Google İnsights ile kurgu kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin ve benzeri şalter kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması için ulaşılabilir pınar olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde vaziyet alabilecek bayağı resimlere verilen isimdir. müteaddit kullanıcılar türünden sevilen İkonlar akıllı telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting yoluyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla vazifeli sistemdir. dizge çağırdığı bilgileri getirebilmek yoluna etkisi işlemciye yoksulluk duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *